Bookmark and Share

Druhý závodní víkend Kosmonosy a Radimovice

Vydáno dne 23. 05. 2019 (464 x přečteno)

Další květnový víkend byl opět ve znamení dvoukola Jizerské ligy. V sobotu 18. 5. 2019 přijely týmy poměřit své síly do Kosmonos. Počasí bylo celkem příznivé, na terče svítily paprsky slunce, jen závodníky lehce potrápil vítr typický pro Kosmonoský areál. Sjelo se celkem 23 týmů mužů a 9 týmů žen.


V kategorii mužů diváci mohli pozorovat kvalitní útoky s pěknými časy. Třetí místo si vybojovali muži z Obrubců s časem 17,13. Druhou příčku obsadili muži z jihočeských Zahorčič za čas 16,66 a vítězství obhájili již po třetí za sebou muži z Kosmonos s krásným časem 16,39, kterým ukázali, že domácí trať ovládají na výbornou.

V kategorii žen byly časy o něco horší v důsledku silnějšího větru, nicméně i tak to byl souboj zajímavý. Třetí místo obsadil tým A žen ze Sychrova s časem 19,37. Na druhé příčce se umístily ženy z Malé Skály Béčka za čas 18,49 a vítězkami se právem staly ženy z Košťálova s jediným sedmnáctkovým časem 17,53.

 

V neděli 19. 5. 2019 pokračovala Jizerská liga závodem v Radimovicích. Počasí bylo naprosto ukázkové, závodníky přivítalo sluníčko, teplo a minimální vítr. To vše v kombinaci s tradičně perfektní dráhou slibovalo velmi pěkné výkony a zajímavé časy. Na tuto trať s krásným výhledem na zámek Sychrov přijelo poměřit síly 24 týmů mužů a 13 týmů žen.

V kategorii mužů si na bronz sáhli muži z Dnebohu za čas 17,16. Pro stříbro si doběhli muži z Kosmonos, opět šestnáctkovým časem 16,96. Zlaté medaile letos čekaly na muže z Renmotor Jinolice za čas 16,8.5

V kategorii žen byl souboj také velmi těsný. Bronz udělal radost ženám z Ploukonic s časem 18,02. Pro stříbro si s radostí došly ženy z Kosmonos za čas 17,92. Zlaté medaile visely na krku ženám z Malé Skály Béčka za čas 17,69.

 

Všem vítězům a bodově úspěšným týmům patří gratulace a příští víkend nás čeká opět další dvojkolo, do kterého přejeme opět povedené útoky a zajímavé časy.

Pro JL Markéta Macounová