Závodní víkend v Mříčné a v Libuni

Vydáno dne 30. 05. 2016 (2483 x přečteno)

Tento víkend jsme soutěžili o mnoho cenných bodů, protože se konaly hned dva závody z Jizerské ligy. Sobotní závod na hřišti v Mříčné, který se konal až v odpoledních hodinách, provázelo krásné počasí, ale závod završil ohromný “slejvák“, který pořadatelům velmi ztížil předávání cen. A právě z toho důvodu byly ceny předány všem, co se odvážili vběhnout do deště a body budou také přiděleny všem bez ohledu na to, zda byly v plném počtu. Závodu se zúčastnilo dohromady 23 družstev mužů a 14 týmů žen. Nedělní závod na fotbalovém hřišti v Libuni provázelo také slunečné počasí a závodit o pohár starostky obce přijelo 22 družstev mužů a 16 týmů žen.

V kategorii mužů jsme viděli mnoho povedených útoků a vítězem 4. kola v Mříčné se stalo družstvo Renmotor Jinolice, kteří vyhráli s časem 16:68. Jejich levý proudař Tadeáš Majvald se stal nejrychlejším proudařem dne se sestřikem 16:46. Druhou příčku vybojovali Pšánky za čas 16:92 (PP 16:88). A poslední cenný kov si odvezli muži z Chrášťan s časem 17:13 (LP 17:09). Kategorii žen ovládly děvčata z Benešova u Semil za čas 17:18 a jejich pravá proudařka Katka Krejčová za čas 16:62 byla nejrychlejší proudařkou dne. Stříbrné medaile putovali do Košťálova za čas 17:25 (PP 17:13). Třetí příčku vybojovali nováčci v ženské kategorii, ženy z Obrubců s krásným časem 17:88 (PP 17:42).

Závod v Libuni v kategorii mužů ovládli majitelé jediného 16tkového útoku Renmotor Jinolice za sestřik 16:94. Nejen že čas jejich pravého proudu byl nejrychlejší 16:65 ale také překonali stávající rekord trati. Příčku druhou obsadili muži z Chrášťan s časem 17:59 (LP 17:07). A třetím místě jen o fousek skončili muži z Kosmonos za čas 17:60 (LP 16:82). V kategorii žen už konečně zabodovaly i vítězky loňského ročníku ženy z Krásné Vsi s časem 17:66 (PP 17:35). Druhou příčku získala děvčata z Benešova u Semil s časem 17:67 a opět jim patřil nejrychlejší sestřik dne PP 16:98. A bronzové medaile si vybojovala domácí děvčata z Libuně za čas 17:89 (PP17:78).

Teď nás čeká menší odpočinek k načerpání sil a o další cenné body si zasoutěžíme na Sychrově v sobotu 18.6 a těšit se můžeme i na staronovou trať.