Bookmark and Share

6. kolo JL v Krásné Vsi

Vydáno dne 19. 07. 2017 (1888 x přečteno)

Prázninové kolo Jizerské ligy Krásnoveský pohár nám začal chladněji a chvíli to vypadalo, že nás nemine déšť. Se sychravým počasím se popralo celkem 24 družstev mužů a na kategorii žen už malinko vysvitlo slunce pro 12 týmů. 


V mužské kategorii zvítězilo družstvo, které to nemělo do Krásné Vsi daleko a to Kosmonosy s parádním sestřikem 16:51 a nalevo dokonce 15:96. A tento úžasný sestřik se povedl jak Tadeáši Majvaldovi za Kosmonosy, tak i Radku Mikušovi za Chrášťany, čímž se stali nejrychlejšími proudaři dne. Další peckový čas předvedli muži z Pšánek čas 16:56 a zasloužené druhé místo (LP 16:04). Poslední cenný kov si odvezli muži z Tatobit za sestřik 16:75 (LP 16:38).

Kategorie žen začala v celku normálně, několika nezdařenými a jedním povedeným útokem, avšak při pátém soutěžním pokusu se stal slečně na levém proudu velmi vážný úraz hlavy, ke kterému byl nakonec přivolán vrtulník. Po celé této tragické události byla soutěž žen zrušena vzhledem ke špatnému psychickému rozpoložení dalších závodnic. Vzhledem k tomu, že je slečny stav stále vážný, budeme na ni všichni myslet, aby se v brzké době zcela uzdravila.

Na jizerce se společně opět setkáme až ke konci prázdnin 28.8. v Borovici. A chtěla bych skončit slovy zdravotnice z červeného kříže: „Sport je to sice krásný a prospěšný, ale v žádném případě nestojí za zdraví kohokoliv z nás.“ …. Tak na to prosím myslete a buďte opatrní.

Fotografie: http://sdhkosmonosy.rajce.idnes.cz/Jizerska_liga_Krasna_Ves_2017/

za radu JL Blanka Kuntošová