Bookmark and Share

Třetí závodní víkend – Mříčná, Libuň

Vydáno dne 02. 06. 2019 (803 x přečteno)

Poslední květnový víkend s sebou přinesl opět dvojkolo Jizerské ligy. V sobotu 25. 5. 2019 odpoledne své síly přijelo poměřit 19 týmů mužů a 12 týmů žen do areálu v Mříčné.


Muži měli na své útoky celkem příznivé počasí. Na měkčí dráze nepadaly sice rekordní časy, útoky to ale i přesto byly pěkné. Stupně vítězů patřily týmům, které dokázaly zastavit časomíru pod osmnácti vteřinovou hranicí. Třetí příčku obsadili muži z Obrubců s časem 17,79. Na druhém místě skončili muži ze Zlaté Olešnice s časem 17,44. Prvenství si již po čtvrté v této sezóně vybojovali muži s Kosmonos za čas 17,22.

Následně se z nebe snesl pořádný liják, díky kterému kategorie žen měla lehké zpoždění. Nicméně i ženy se nakonec dočkaly a mohly se poprat o cenné body i kovy. Kombinace měkčí dráhy a prudkého deště však podmínky ještě více ztížila. Na třetím místě skončily ženy z Malé Skály Béčka za čas 19,32. Na druhé místo tentokrát dosáhly ženy z Pěnčína s časem 18,92. Pro třetí zlato letošní sezóny si doběhly ženy z Košťálova s jediným sedmnáctkovým časem 17,60.

 

V neděli 26. 5. 2019 zavítali soutěžící tradičně do Libuně, kde na ně čekala těžší dráha s těžkými terči na konci. Počasí se oproti sobotě vyvedlo na výbornou, celý den nás provázelo příjemné slunečno a teplo. Celkem dorazilo 21 týmů mužů a 14 týmů žen. Vzhledem k obtížnosti dráhy bylo potřeba promyslet taktiku, aby předek nebyl utopený.

Muži si toho byli vědomi a věděli, že se vyplatí útok dokončit, neboť každý bod se na konci počítá. Stupně vítězů v mužské kategorii zářily zelenými odstíny. Pro bronz si letos doběhli muži ze Zlaté Olešnice s časem 17,67. Stříbro vybojovali muži z Dubence, s rozdílem pouhých pár setinek, za čas 17,59. Zlaté medaile ukořistili muži z Dnebohu s krásným časem 17,02.

Těžší dráha i terče byly znát více v kategorii žen, kde se tentokrát nepodařilo stlačit výsledný čas pod osmnácti vteřinovou hranici ani jednomu týmu. Malé Skále Béčku a Košťálovu se však podařilo zastavit časomíru ve stejný okamžik 18,58. A protože bylo v sázce třetí místo, diváci mohli shlédnout rozstřelové útoky, které rozhodly o stupních vítězů. Jako první šly na řadu ženy z Košťálova, které svým naprosto luxusním útokem a neuvěřitelným výsledným časem 16,85 hodily rukavici do ringu. Ženy z Malé Skály Béčka věděly, že tato pobídka se musí využít a rozhodly se pro útok pod heslem „všechno nebo nic“. Bohužel však útok dokončily s časem 20,20. Nicméně se jednalo pouze o rozstřel stupňů vítězů a bodů berou oba týmu stejně. Bronzové medaile si tak doslova vybojovaly ženy z Košťálova s časem 18,58. Stříbro cinklo ženám z Jeřmanic za čas 18,27. Zlaté medaile pobraly ženy z Libuně, které svůj tým sestavily právě pouze pro domácí závod a své věrné domácí fanoušky, jimž ukázaly, že trať stále ovládají a časomíru zastavily na čase 18,12.

 

Další víkend mají závodníci v Jizerské lize malou odpočinkovou pauzu a opět se shledáme v sobotu 8. června na Káčovském poháru na Sychrově u Mnichova Hradiště. Na všechny se těšíme, doufáme v tradičně velmi hezké počasí a s tím spojenou zajímavou podívanou.

 
Pro JL Markéta Macounová