Bookmark and Share

Káčovský pohár na Sychrově

Vydáno dne 09. 06. 2019 (809 x přečteno)

V pořadí už sedmé kolo letošního ročníku Jizerské ligy se odehrálo na Sychrově nedaleko Mnichova Hradiště. Celkem 21 týmů mužů a 12 týmů žen se sjelo do této malé vesničky v sobotu 8. června. Závodníky a závodnice přivítalo tradičně hezké počasí a skvěle připravené zázemí. Trať je zde rychlejší, tudíž jsme se mohli těšit na zajímavé výkony. V obou kategoriích o stupních vítězů rozhodovaly setinky a na diváky tak čekala napínavá podívaná až do konce.


Třetí místo si tentokrát zasloužili muži z Dobšína-Kamenice za čas 16,84. Na druhé příčce se umístili muži z Dubence s časem 16,65. Nejrychlejší útok toho dne předvedli muži z Dnebohu, kteří byli ještě o pět setinek rychlejší, tudíž si doběhli pro první místo za čas 16,60.

Mezi ženami se odehrál také velmi vyrovnaný souboj a bylo vidět, že bojují o každý bod. Nakonec si pro bronz doběhly ženy z Ploukonic za čas 17,95. Na stříbro dosáhly ženy z Břehů díky svému útoku s časem 17,84. Kov nejcennější – tedy zlaté medaile letos čekaly na ženy z Jeřmanic, které předvedly velmi vydařený útok s konečným časem 17,33.

Po vyhlášení vítězů nesmělo chybět ještě vyhlášení tradiční soutěže Miss sympatie, kde se letos druhou více miss stala žena z Ploukonic, která k sobě vylosovala muže z Dobšína-Kamenice. Jako první více miss byla vybrána žena ze Sychrova B, která vedle sebe měla muže z Chyjic. A miss sympatie pro rok 2019 se stala žena z Bratříkova, vedle které stanul muž z Jirkova.

Všichni vítězové si odnesli spoustu hezkých cen, díky velkému množství sponzorů. Vítězům velmi gratulujeme. Další kolo Jizerské ligy se uskuteční až za tři týdny v sobotu 29. 6. 2019 v Dubenci nedaleko Dvora Králové od 14:30. Pauzu jistě týmy využijí k tréninkům a přípravě, tudíž se již nyní těšíme na všechny účastníky a přejeme mnoho úspěchů.

Pro JL Markéta Macounová

Odkazy na fotografie a video ze závodů :