4. kolo Jizerské ligy 2014 v Mříčné

Vydáno dne 31. 05. 2014 (5088 x přečteno)

31. května 2014 se uskutečnilo další kolo Jizerské ligy. Slunečné počasí přálo pěkným výkonům soutěžících...

Mříčenského poháru se zúčastnilo 21 týmů mužů a 12 družstev žen.

Kategorie žen se rozhodla až na úplném závěru soutěže. S překvapením přítomných zvítězily ženy z Borovice s výsledným časem 17,61 Anna Antonyová (LP 17,58 Zuzana Kuntošová) a zaslouženě si odvezly zlaté medaile. Druhé místo si vybojovala děvčata z Malé Skály Béčka, která startovala jako poslední. Velmi vydařený útok měl hodnotu 17,79 Nikol Vavřichová (LP 17,57 Nikola Hanyšová). A třetí místo braly ženy z Benešova u Semil s časem 17,94 (Kateřina Krejčová), které měly nejrychlejší proudařku dne - LP 17,38 Anna Antonyová.

Kategorii mužů vyhráli jak už skoro tradičně Renmotor Jinolice s časem 17,04 Zdeněk Dvořák (LP 16,70 - nejrychlejší proud dne Vojta Kratochvíl). Druhé místo obsadili muži z Chrášťan s časem 17,60 Jarda (PP 17,29 Dominik). Třetí místo si vybojovalo družstvo z Kosmonos, které rovněž ukázalo velmi pěkné "17": LP 17,21 Václav Repš, PP 17,70 Petr Bárta.

V obou kategoriích byly vytvořeny nové rekordy tratě.